DOLAR 31,0838 0.3%
EURO 33,6764 0.1%
ALTIN 2.017,770,06
BITCOIN 1582211-1,68%
İstanbul
11°

AZ BULUTLU

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Peygamberimiz ve Aile – Sesli Kitap

Peygamberimiz ve Aile – Sesli Kitap

ABONE OL
Kasım 27, 2022 12:33
Peygamberimiz ve Aile – Sesli Kitap
0

BEĞENDİM

ABONE OL
300x250r

“Bir aile sahibi olmak fıtrî bir duygudur. Bir yuva kurmak ve hayatı bir aile ortamında sürdürmek, hayatın olmazsa olmazıdır. Sevgi, şefkat ve merhametle dolu bir ailede doğup büyüyen insan, hayata ve insana aynı duygularla bakar. Bu bakımdan sevgi, şefkat ve merhametin hâkim olduğu bir aile iklimi, insanların, toplumların ve yeryüzünün huzuru için vazgeçilmezdir.” Kur’ân-ı Kerîm insana ve insanlar üzerinden topluma hitap eder. Bu yüzden insan ve insanın yetişmesinde büyük öneme sahip olan ailenin Kur’ân-ı Kerîm’de özel bir yeri vardır. Aynı zamanda toplumun en küçük birimi olan ailedeki mutluluk ve huzurun, toplumsal mutluluk ve huzurun temin edilmesindeki vazgeçilmez şart olduğunu en güzel örnekleriyle Hz. Peygamber’in aile yaşantısında görmek mümkündür. Her türlü değerin itibarsızlaştırıldığı, bireyselliğin şekillendirdiği bencilliğin ve çıkar ilişkilerinin girdabı içinde huzur ve sekinetin kaybedildiği, sevginin maddi kaygı, özenti ve gösterişe hapsedilip buharlaştığı bir çağdayız. Popüler kültürün, lüks, tüketim ve güç tutkusunun tetiklediği dünyevileşme hastalığının hayatı çepeçevre kuşattığı modern zamanda, bu durumdan en çok etkilenen yapı hiç şüphesiz aile olmuştur.

Bu noktada ” aile yapısının geleceği ne olacak? ” sorusunun cevabı aranmış ve bu itibarla, nebevi ilke ve değerleri kuşandığımız mutlu bir hayatın, ideal bir topluma ve daha güzel bir dünyaya uzanan yolda önümüzü aydınlatarak ailelerin gerçek manada, bütün boyutlarıyla huzur yuvası olmasına katkı sunması temennisiyle elinizdeki eser istifadenize sunulmuştur.

İÇİNDEKİLER:

SUNUŞ / Prof. Dr. Ali Erbaş

KUR’AN’DA AİLE: SEVGİ, ŞEFKAT VE MERHAMET İKLİMİ / Doç. Dr. Mesut Kaya

AİLE SAADETİ İÇİN KUR’ÂN’DAN ÖĞÜTLER / Doç. Dr. Mahmut Öztürk

AİLE İLİŞKİLERİNDE HZ. PEYGAMBER’İN ÖRNEKLİĞİ / Prof. Dr. Ali Akpınar

HÂNE-İ SAÂDETİN BİR FERDİ OLARAK ALLAH RESÛLÜ (S.A.S.) VE ÖRNEKLİĞİNİN MAHİYETİ / Dr. Öğr. Üyesi Rahile Kızılkaya Yılmaz

HZ. PEYGAMBER’İN HANIMLARA KARŞI SERGİLEDİĞİ İNCELİK VE ZARAFET ANLAYIŞI / Prof. Dr. Saffet Sancaklı

AİLEYİ AYAKTA TUTAN AHLÂKİ DEĞERLER / Prof. Dr. Huriye Martı

AİLE ÜZERİNE DÜŞÜNCELER / Prof. Dr. Sadettin Ökten

TOPLUMSAL DEĞİŞME SÜRECİNDE AİLE KURUMUNDA YAŞANAN FARKLILIKLAR VE SÜREKLİLİKLER / Dr. Olgun Gündüz

Kitabın PDF ve ePUB formatlarına erişmek için:

https://yayin.diyanet.gov.tr/Product/Detail?productId=419

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

300x250r
300x250r


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.