Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Umre’de kaybolan Mehmet Ersin’den hala haber yok

01 Şubat 2016 Pazartesi, 13:25
Rate this post

11 Aralık 2015’te Umre için Manisa’dan Mekke’ye giden 63 yaşındaki Mehmet Ersin’den 50 gündür haber alınamıyor. Babasını bulmak için yeniden kutsal topraklara giden ancak hiçbir sonuç elde edemeyen İsmail Ersin, tüm yetkililer ve vatandaşlardan destek bekliyor.

Dini görevini yerine getirmek için 11 Aralık 2015’te özel bir turizm şirketiyle Manisa’dan Mekke’ye giden Mehmet Ersin’den 50 gündür haber alınamıyor. 63 yaşındaki Ersin’i bulmak için kutsal topraklara giden İsmail Ersin, babasının bulunması için destek bekliyor.

GÖZDEN KAYBOLDU

İddialara göre 63 yaşındaki Mehmet Ersin, özel bir turizm şirketi aracılığıyla 11 Aralık tarihinde ailesinden 13 kişi ile birlikte Manisa’dan Mekke’ye gitti. Aile üyeleri otele yerleştikten sonra Kabe bölgesini görmek için dışarı çıktı. Kayıp Ersin’in de içinde bulunduğu grup önce Kabe’yi tavaf etti, ardından zemzem suyu içilen bölgeye gitti. Aile üyeleri tam bu sırada Mehmet Ersin’i gözden kaybetti.

POLİS VE KONSOLOSLUK DEVREYE GİRDİ

Kabe bölgesinde yaptıkları aramaların sonuç vermemesi üzerine Suudi polisini devreye sokan aile yakınları, konsolosluğu da harekete geçirdi. Dört koldan yapılan arama çalışmalarına rağmen 63 yaşındaki Mehmet Ersin bulunamadı.

Aile bir süre sonra Türkiye’ye döndü ve kayıp Ersin için Türkiye’deki yetkililer ve vatandaşları da harekete geçirdi.

50 GÜNDÜR HABER YOK

Mehmet Ersin, büyük bir hassasiyetle yapılan arama çalışmalarına rağmen 50 gündür bulunamadı. 63 yaşındaki kayıp Mehmet Ersin’in oğlu İsmail Ersin, babasını aramak için yeniden Mekke’ye gitti ancak burada da herhangi bir bilgi edinemedi.

BABASININ BULUNMASI İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU

Babasının bulunması için tüm yetkililer ve vatandaşlara çağrı yapan İsmail Ersin, “50 gündür babam ortada yok. Kendisini hem Mekke, hem de Türkiye’deki yetkililerle birlikte aramaya devam ediyoruz. Buradan tüm yetkililer ve vatandaşlara sesleniyorum. Babamla ilgili en ufak bir bilgisi olanlar bizimle irtibata geçsin, bu özlem son bulsun” dedi.

Hac ve Umre Organizasyonları Haber ve Bilgi Platformu Reklam ve İletişim: iletisim@hacveumre.org