Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Umre ödüllü hadis yarışması

26 Ocak 2016 Salı, 09:56
Rate this post

Merkezi İstanbul’da bulunan Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformu’nun ortaklaşa düzenlediği Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarına başvuruların başladığı bildirildi.

Yarışmanın Kayseri’deki ortağı Pozitif Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Mustafa Olgunharputlu, yaptığı yazılı açıklamada, okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde, okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine, insanların doğru kaynaklarla buluşmasına biraz da olsa katkı sağlamak amacıyla yarışmaya ortak olduklarını belirtti.

Yarışmalarının bu yıl ki ana temasının “hadis” olarak belirlendiği ifade eden Olgunharputlu, şunları kaydetti:

“Yarışma, Türkçe dilinde 5 kategoride, İngilizce’de ise 1 kategoride yapılacaktır. Son başvuru tarihi 20 Şubat 2016’dır. Sınav ise nisan ayında yapılacaktır. A, B, C ve D kategorilerinde birinci olanlara umre ziyareti ve para ödülü verilecek. E ve F kategorilerinde birinci olanlar ile yarışmayı 4’üncü ve 10’uncu tamamlayanlar da tablet bilgisayarla ödüllendirilecektir. Ayrıca her il, kendi ilinde dereceye girenleri de ayrıca ödüllendirecek. Bu kapsamda Kayseri’de 48 çeyrek altın dağıtılacak.”

Hac ve Umre Organizasyonları Haber ve Bilgi Platformu Reklam ve İletişim: iletisim@hacveumre.org