Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Umre için gittiği Suudi Arabistan’da kaybolduğu iddiası

26 Ocak 2016 Salı, 09:52
Rate this post

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinden umre ziyareti için Suudi Arabistan’a giden Mehmet Ersin’den 25 gündür haber alamayan ailesi, endişeli şekilde Ersin’in bulunması umuduyla bekliyor.

Karaoğlanlı Mahallesi’nde yaşayan Ersin’in oğlu Veysel Ersin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babası Mehmet Ersin’in 25 gün önce akrabalarıyla Suudi Arabistan’a umreye gittiğini belirterek, bir daha kendisinden haberalamadıklarını söyledi.

Babasının Suudi Arabistan’a vardıktan 3 saat sonra kaybolduğu bilgisi edindiklerini aktaran Ersin, “Babam, özel bir şirket ile annem ve akrabalarımızla birlikte umreye gitti. Kafilede toplam 190 kişi vardı. Babam oraya gittiği gün yaklaşık 3 saat sonra kaybolmuş. Ama bize ‘babanız burada kayboldu’ şeklinde bir açıklama kaybolduktan 6 gün sonra yapıldı. Şirket yetkilileri annemlere ‘burada böyle şeyler olur birkaç gün sonra bulunur’ şeklinde açıklamalarda bulunmuş” diye konuştu.

Babasını umreye götüren şirketin olay karşısında ilgisiz kaldığını iddia eden Ersin, şunları kaydetti:

“Biz o bilgiyi aldıktan sonra gerekli bütün işlemleri başlattık. Devletin bu konuda bize çok büyük yardımı oldu. Konsolosluklardan ve Diyanet İşleri Başkanlığından bize geri dönüş yapıldı. Babamızın arandığını ve gerekli arama çalışmalarının başlatıldığını söylediler. Ama şirket bize hiçbir şekilde yardımcı olmadı. Şu an bile şirket bize bilgi vermiyor, bizimle iletişime geçmiyor. Burada çok üzgünüz, mağduruz ve endişeliyiz. Bugün babamın kayboluşunun 25. günü iyi ya da kötü bir haber almak istiyoruz.”

Ailece çok üzüldüklerini yakında ağabeyi ile Suudi Arabistan’a giderek babalarını arayacaklarını söyleyen Ersin, “İyi bir sonuçla döneceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Hac ve Umre Organizasyonları Haber ve Bilgi Platformu Reklam ve İletişim: iletisim@hacveumre.org