Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kastamonu Havalimanından İlk Umre Uçuşu Gerçekleştirildi

07 Şubat 2016 Pazar, 19:50
Rate this post

Kastamonu Havalimanından genel detay Umre yolcularının havalimanındaki işlemlerinden detaylar Umre yolcularından Özgür Kocabay ile röportaj Dua edilmesi Umre yolcularından Güzide Kocabay ile röportaj Umre yolcularından Alim Efe ile röportaj Umre yolcularının uçağa binmeleri Uçağın hareket etmesi ve itfaiye araçlarının su kemeri yapması Kastamonu Havalimanından ilk umre uçuşu gerçekleştirildi THY’ye ait uçakla 127 kişilik umre kafilesi Kastamonu’dan Suudi Arabistan’ın Medine Prens Muhammed bin Abdülaziz Uluslararası Havalimanına hareket etti Kastamonu Havalimanından direkt uçuşla Suudi Arabistan’a ilk umre seferi gerçekleştirildi.

Havalimanındaki işlemlerin ardından 127 kişilik umre kafilesi, Türk Hava Yolları’na (THY) ait uçakla 04.45’te Suudi Arabistan’ın Medine Prens Muhammed bin Abdülaziz Uluslararası Havalimanına hareket etti.

İlk umre seferinin anısına iki itfaiye aracıyla hareket eden uçağın üzerinde su kemeri oluşturuldu.

Umre yolcularından 36 yaşındaki Özgür Kocabay, AA muhabirine, Kastamonu’dan direkt umre seferlerinin başlamasının güzel bir gelişme olduğunu söyledi. Kutsal topraklara gideceği için çok sevinçli olduğunu ifade eden Kocabay, “Arkadaşlarımızla konuştuğumuzda onlar da çok şaşırmıştı. Herkes Ankara ve İstanbul’dan gidildiğini zannediyordu. İlk kez umreye gidiyorum. Eşimle gidiyoruz. Hac vazifemiz gibi umre vazifemizi yapacağız orada. Çok heyecanlıyım, duyguluyuz” dedi.


poster
Kastamonu Havalimanından İlk Umre Uçuşu Gerçekleştirildi
00:00
--
/
--

“Çok kısa bir mesafede, çok yorulmadan görevimizi yapacağız”

Güzide Kocabay da Kastamonu’dan direkt umreye gitmenin çok güzel bir duygu olduğunu dile getirdi. Bu imkanları sağlayanlara teşekkür eden Kocabay, “Çok kısa bir mesafede, çok yorulmadan görevimizi yapacağız. Çok mutluyuz. Allah’a şükrediyoruz. İnşallah kavuşacağız o topraklara” değerlendirmesinde bulundu.

65 yaşındaki Alim Efe de sunulan hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Direkt uçuşların devam etmesini temenni eden Efe, bu seferlerin kendileri için konforlu olduğunu kaydetti.

Kastamonu Havalimanında 5 Temmuz 2013’te uçuşlar başlamış, resmi açılış Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Başbakanlığı döneminde 19 Temmuz 2013’te gerçekleştirilmişti.

Hac ve Umre Organizasyonları Haber ve Bilgi Platformu Reklam ve İletişim: iletisim@hacveumre.org