Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Umre Seyahat Sigorta Poliçesi Neleri Kapsar ?

25 Aralık 2015 Cuma, 20:18
Rate this post

UMRE ZORUNLU TUR PAKET POLİÇESİ
Sizler kutsal topraklara yapacağınız yolculuğun heyecanını yaşarken, seyahat risklerinizi aşağıdaki teminatlarla güvence altına almış oluyorsunuz.

1- Ferdi Kaza (Ölüm ve Sürekli Sakatlık)

Ölüm Teminatı : Poliçe ile temin edilen bir kaza sonucu sigortalının derhal veya kaza tarihinden itibaren bir sene zarfında ölümü halinde geçerli olan bir teminattır.

Sürekli Sakatlık Teminatı : Poliçe ile temin edilen bir kaza sonucu sigortalının derhal veya kaza tarihinden itibaren iki sene zarfında sürekli sakatlığa maruz kalması halinde geçerli olan bir teminattır. Tıbbi tedavinin sona ermesini ve sakatlığın tespitini müteakip, ödenecek tazminat genel şartlarda belirlenen oranlar dahilinde hesaplanır.

2- Seyahat Acentesinin Sorumluluğu

a) Taahhüdün Yerine Getirilmemesi: Sigorta konusu olan Umre organizasyonu ile müşteriye (lehdara) taahhüt ettikleri hizmetlerin acentenin iflası da dahil olmak üzere herhangi bir nedenle hiç verilmemesinden kaynaklanan sorumluluğu durumunda sigortacı, katılımcılara kısmen veya tamamen ödemiş oldukları tur bedelini, sigorta teminat limitleri dahilinde, rezervasyon formu, makbuz, fatura, vb., kanunen geçerli sayılan ödeme belgelerinin ibrazı ile öder.

b) Hizmetin Taahhüt Edilen Şekilde Verilmemesi: Sigorta konusu olan Umre organizasyonu ile seyahat acentesi tarafından taahhüt edilen hizmetlerin tur firması tarafından taahhüt edildiği şekilde yerine getirilmemesi durumunda sigortacı, katılımcılara kısmen veya tamamen ödemiş oldukları tur bedelini, sigorta teminat limitleri dahilinde, rezervasyon formu, makbuz, fatura, vb., kanunen geçerli sayılan ödeme belgelerinin ibrazı ile öder.

c) Geri Dönüş Masrafları: Umre katılımcılarının, dönüş yolculukları sırasında tıbbi nedenlerle yatarak naklinin zorunlu olması durumunda, kişi başına ekstra 5 koltukla sınırlı olmak kaydıyla, dönüş bilet ücretini karşılar.

Hac ve Umre Organizasyonları Haber ve Bilgi Platformu Reklam ve İletişim: iletisim@hacveumre.org