Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Hac kayıtları 2016 bugün sona eriyor! Başvuru sonuçları ne zaman belli olacak?

27 Ocak 2016 Çarşamba, 21:14
Rate this post

Hac kayıtları 2016 ön başvuru için bugün son gün. Peki 2016 Hac başvuru sonuçları ne zaman belli olacak? Hac kura çekimi ne zaman yapılacak? İşte detaylar..
Hac kayıtlarında başvuru bugün sona eriyor. Hacı adayları bir yandan kayıtlarını yaptırırken, hac başvuru kura çekimi ne zaman yapılacak ve başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak merakla bekliyorlar. Hacı adaylarının ön kayıt müracaatlarında zor duruma düşmemeleri için kayıtlarını bugün mesai bitimine kadar internet üzerinden veya Müftülüklerden yapmaları gerekiyor. Peki 2016 Hac başvuru kura çekimi ne zaman? Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Önceki yıllarda kayıt yaptırmış hacı adayları arasından iletişim bilgileri ve adres değişiklikleri yapanlar Müftülüklere başvurarak gerekli değişikliklerini müracaat süresi içerisinde yapabilecek.

Kura çekiminden sonra kesin kayıt yapmaya hak kazanan vatandaşların ‘kesin kayıt yaptırabilirler’ belgeleri, cep telefonlarına gelen SMS’deki şifre ile alabileceklerinden, özellikle cep telefon bilgilerinin güncellenmesi gerekiyor.

HAC KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN YAPILACAK VE BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Bugün mesai bitimine kadar başvuru yapılabilen 2016 hac kayıtları için kura çekimi ne zaman yapılacak? 2016 yılı hac kuraları, 2 Mart’ta saat 11.00’de Diyanet İşleri Başkanlığı merkezinde bilgisayar ortamında çekilecek. Kurada ismi çıkan hacı adaylarının kesin kayıtları ise 07-18 Mart tarihleri arasında il müftülüklerinde yapılacak.

Hac ve Umre Organizasyonları Haber ve Bilgi Platformu Reklam ve İletişim: iletisim@hacveumre.org