Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Arafat’ta hac hazırlığı tamam

07 Eylül 2016 Çarşamba, 10:26
Rate this post

Hac ibadetinde milyonlara ev sahipliği yapacak olan Arafat’ta son hazırlıklar tamamlanmak üzere

Hac ibadetinin temel rüknü olan Arafat, milyonlara ev sahipliği için hazırlanıyor. Hz. Adem ve Hz. Havva’nın buluştuğu, Hz. Muhammed’in ise son veda konuşmasını yaptığı Arafat’taki Rahmet Tepesi’nde açıklamalarda bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Daire Başkanı Dr. Fatih Kurt, Arafat’ın hacı adayları için hazır hale getirildiğini söyledi. Kurt, “Hazırlıklarımız son hızıyla devam ediyor. Onların rahat edecekleri çadırları bu sene klimalı şekilde hazırlıyoruz. Vatandaşlarımızla hep beraber burada buluşarak, Arafat vakfemizi yapacağız. İnşallah hacı olarak ülkemize döneceğiz. Şu anda ülkemizde kalan hacı adaylarımızın sayısı 3 bin kadar. Allah nasip ederse bugün ve yarın yola çıkacaklarla birlikte hacı çıkışları, 4 Eylül itibarıyla tamamlanacak” diye konuştu.

HACILAR ELLERİNİ TÜRKİYE İÇİN AÇTI
Hacı adayları, FETÖ- PKK-DAEŞ’in Türkiye’yi karıştırma planlarının bozulması ve ülkeye huzurun gelmesi için Kâbe’de ellerini semaya açtı. Tüm terör örgütlerine karşı dik duruş sergileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dua eden Türk hacı adayları, şehit Astsubay Halisdemir ile demokrasi şehidi 243 kahraman ve gazileri de unutmadı.

Hac ve Umre Organizasyonları Haber ve Bilgi Platformu Reklam ve İletişim: iletisim@hacveumre.org