Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Hac ve Umre Hizmetleri Müdürü Dursun Aygün Oldu

23 Mayıs 2016 Pazartesi, 17:29
Rate this post

Moskova Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri olarak görev yapmakta olan Dr. Dursun Aygün, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, Moskova Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri olarak görev yapmakta olan Dr. Dursun Aygün atandı.
Bir süre önce boşalan ve Hac ve Umre Hizmetleri Daire Başkanı Fatih Kurt’un görevlendirme ile yürüttüğü Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü koltuğuna kimin atanacağı hususunda çeşitli isimler konuşulmaya başlamıştı.
Herkesin merakla beklediği o isim belli oldu. Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, Moskova Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri olarak görev yapmakta olan Dr. Dursun Aygün atandı. Dr. Dursun Aygün’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Dr. Dursun Aygün’ün Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atanması Resmi Gazete’de yayınlandı. Resmi Gazete’deki ilan şöyle;

Başbakanlıktan:

Karar Sayısı : 2016/260

1. Diyanet İşleri Başkanlığında açık bulunan 1’ince derece kadrolu +6400 ek göstergeli Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Dursun Aygün’ün atanması, 657 sayılı Kanunun 76’ncı maddesi ile 2451 sayılı Kanunun 2’nce maddesi gereğince uygun görülmüştür.

2. Bu Kararı Başbakan yürütür. 22.05.2016

Ahmet DAVUTOĞLU                                                                        Recep Tayyip ERDOĞAN                      Başbakan                                                                                              CUMHURBAŞKANI

Dr. Dursun AYGÜN Kimdir?

01.06.1964 tarihinde Sivas İli Yıldızeli İlçesinde doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Sivas’ta tamamladı.

1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde öğrenime başladı. 1982 yılında Medine İslam Üniversitesine giderek öğrenimine burada devam etti. 1987 yılında mezun olarak Türkiye’ye döndü.

1988 yılında Sivas merkezde imam hatip olarak göreve başladı. Aynı yıl Aralık ayında Konya İli Çumra İlçesine vaiz olarak atandı. 1993 yılında askerlik görevini ifa etti. 1995 yılında Diyanet İşleri Başkanlında müfettiş yardımcılığına atandı.

Daha sonra müfettiş ve başmüfettiş olarak görevini sürdürdü. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Hukuku Bilim Dalında 1991 yılında Yüksek Lisansını, 1998 yılında ise doktorasını tamamladı. 2005-2009 tarihleri arasında Karlsruhe Din Hizmetleri Ataşesi olarak görev yaptı. Ataşelik görevinin ardından 2009 yılında Başmüfettişlik görevine döndü.

14/01/2011 tarihinde de Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü İrşat Hizmetleri Daire Başkanlığına atandı. Daha sonra Moskova Büyükelçiliği Din Hizmetler Müşavirliğine atanan Dr. Dursun Aygün, 22.05.2016 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan atama kararı ile Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü oldu.

Evli ve üç çocuk babası olup Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Hac ve Umre Organizasyonları Haber ve Bilgi Platformu Reklam ve İletişim: iletisim@hacveumre.org